Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pietrzyków
Przekaż 1% podatku dla Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pietrzyków. To tak niewiele a tak wiele można za to zrobić.
Numer KRS 0000313785.
Dzisiaj są imieniny:  Marcela, Marcelego, Włodzimierza Dzisiaj jest: 
MENU
Strona główna
Pietrzyków
Historia
Zamówienia publiczne
Wydarzenia
Stowarzyszenie
Przedsiębiorcy
Galeria
Piszą o nas
Kontakt
Księga Gości
Do pobrania
Mapa strony

Jesteś naszym


gościem od 16 lipca 2009r.
Wyjazd do Niemiec
7 marca 2011 r.

Warsztaty artystyczne w Poczdamie (Niemcy) - wyjazd dzieci z Pietrzykowa na zaproszenia malarza z Niemiec Mathiasa Jurke.

Wrażenia dzieci z wyjazdu - dzień pierwszy

Pewnego dnia gdy spotkaliśmy się na Folwarku poznaliśmy nową sztukę malarską. Poznaliśmy pana Mathiasa Jurke oraz innych malarzy. Zobaczyliśmy obrazy młodszych dzieci z Nieniec. Zafascynowały nas te obrazy, więc my też chcieliśmy wykonać takie obrazy. Byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy zobaczyliśmy nasze obrazy na plenerze malarskim.

Mieliśmy także taniec z ogniem. Po pokazie z ogniem pan Mathias zaproponował nam wyjazd do Niemiec. Kiedy już wyruszyliśmy do Niemiec Anita pstrykała nam zdjęcia.

Jak dojechaliśmy do Niemiec troszkę błądziliśmy. Nadszedł czas gdy Jarek i Krystian wyszli z busa. Po chłopakach wyszły dziewczyny Marika i Weronika, były w pięknym drewnianym domku. Następnie wyszły Anita i Weronika, mieszkały u bardzo wesołej rodzinki. Potem wysiadły z busa Gabrysia i Angela. A na końcu Ula z Julą. Ula była naszą opiekunką. Niektórzy nie jedli kolacji.

Dzień drugi

Po śniadaniu każdy poszedł do kościoła w którym malowaliśmy i jedliśmy. Te warsztaty trwały 7 godz. Potem graliśmy w piłkę u pana Mathiasa. Następnie pojechaliśmy do Berlina, dużo zwiedzaliśmy np. Bramę Brandenburską i byliśmy w centrum handlowym. Potem wróciliśmy do swoich miejsc noclegowych.

Dzień trzeci

Po śniadaniu poszliśmy do innego kościoła. Następnie poszliśmy do świetlicy w której malowaliśmy razem z Niemcami. W czasie zabawy się przestawialiśmy. Obok kościoła był budynek w którym jedliśmy obiad. Niemcy robili nam zdjęcia. Po zdjęciach pojechaliśmy na wycieczkę po Poczdamie. W Poczdamie zwiedzaliśmy:

  • duży wiatrak,
  • spacerowaliśmy po starym parku,
  • stary pałac,
  • starą Chińską Herbaciarnię.
Po zwiedzaniu wróciliśmy do domu Mathiasa. Po chwili przyszedł pan kierowca i musieliśmy wracać do domu do Polski.

Najbardziej spodobało się nam:

Julka - zwiedzanie Berlina
Jarek - samochody i Berlin
Gabrysia - wieża telewizyjna
Anita - warsztaty malarskie, kościoły
Krystian - limuzyny
Angelika - święcona wieża
Weronika - most w galerii i fontannyStrona główna Historia Wydarzenia Stowarzyszenie Galeria Piszą o nas Kontakt Do pobrania Mapa strony