Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pietrzyków
Przekaż 1% podatku dla Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pietrzyków. To tak niewiele a tak wiele można za to zrobić.
Numer KRS 0000313785.
Dzisiaj są imieniny:  Angelii, Przybysława, Przybysławy Dzisiaj jest: 
MENU
Strona główna
Pietrzyków
Historia
Zamówienia publiczne
Wydarzenia
Stowarzyszenie
Przedsiębiorcy
Galeria
Piszą o nas
Kontakt
Księga Gości
Do pobrania
Mapa strony

Jesteś naszym


gościem od 16 lipca 2009r.
Święto Plonów w Pietrzykowie
5 września 2009 r.
W sobotę 5 września 09 odbyło się tegoroczne Święto Plonów w naszej miejscowości. Na wjeździe do wsi zostały ustawione figury ze słomy przedstawiające babę i chłopa.

Zielarki z Pietrzykowa (Róża Panek, Ala Błaszczyk, Maria Biernat i inne Panie) uplotły piękny wieniec dożynkowy. Wieniec był upleciony z kłosów ,kwiatów i owoców i prezentowany na dożynkach w Lipinkach Łużyckich tydzień wcześniej. W konkursie na najpiękniejszy wieniec nasze Panie zajęły 3 miejsce. Brawo.

Na imprezie było wielu mieszkańców Pietrzykowa oraz dużo gości. Do tańca przygrywał zespół „Tacy Sami” z Jasienia.

Dla milusińskich odbyły się konkursy z nagrodami. Również dla dzieci przedstawiciele Policji prezentowali jak nie należy się zachowywać na ulicy. Dla uczestników wręczane były nagrody. Również dla dzieci, w niedzielę, nadmuchano zamek gumowy, na którym wykonywali niesamowite figury akrobatyczne.

Młodzież przygotowała piękne dekoracje Sali, na której odbywała się zabawa dożynkowa (dynie, snopy, kłosy, owoce, wianki).

Jak tradycja każe, wieńce zostały ośpiewane i otańczone, a dożynkowa zabawa z okazji zakończenia zbiorów trwała do 4 nad ranem. Wszyscy bawili się świetnie.

Sponsorami imprezy byli m.in. Państwo Ślawscy z Lipinek Łużyckich. Podarowali nam chleb dożynkowy- pięknie udekorowany oraz pyszne chleby, które goście smakowali, posmarowane smalcem i do tego ogórek małosolny. Nie zabrakło też grillowanych kiełbasek i kaszanek i smacznych ciast, wypieczonych przez miejscowe gospodynie. A wszystko to popijane zimnym piwem.

Następna impreza to Festyn pieczonego ziemniaka w połowie października 09. Zapraszamy :)))))))))))Strona główna Historia Wydarzenia Stowarzyszenie Galeria Piszą o nas Kontakt Do pobrania Mapa strony